Poľovník vo februári
Aj v mesiaci február pokračujeme s prikrmovaním zveri. Platí zásada, podľa ktorej je vhodnejšie podávať zveri krmivo častejšie a v menších dávkach. Vo februári býva často nevľúdne počasie a preto zver veľmi potrebuje našu všestrannú pozornosť. mali by sme sa postarať o to, aby zver mala v revíri pokoj. Do kŕmidiel pre raticovú zver naďalej dávame siláž, senáž, seno a pridávame jadrové krmivo. Často v revíri sa stretávame aj s neželanými návštevníkmi, najmä na snežných skútroch, ktorí nedbajú na žiadne zákazy a plašia zver.
Zver i tak oslabená chladom prebieha z jednej časti revíru do druhej, vysiluje sa a ľahšie podľahne chorobe a predátorom. Koncom januára a začiatkom februára sa začína ruja líšok. Najskôr do nej vstupujú staré a až v druhej polovici februára mladé líšky. V minulosti úlovok líšky bol veľmi vzácny, najmä kvôli kožušine.
V minulosti naši predkovia lovili líšky predovšetkým v mesiacoch končiacich sa na písmeno „ r „. Dôvodom bola skutočnosť, že práve v týchto mesiacoch mala líška z hľadiska spracovania dobre vyzretú kožušinu a preto aj vysokú výkupnú cenu.
Dnes je koža z líšky skoro bezcenným artiklom. Poľovačka na líšky je veľmi zaujímavá. Na vábenie sa používajú vábničky ako sú napr. zajačie vrešťadlo, myškovačka. Líšky reagujú aj na hlasy niektorých druhov vtákov, či plač srnčaťa. Okrem líšky je možné vo februári loviť aj tieto druhy zveri: psík medvedíkovitý, medvedík čistotný, tchor tmavý, kuna lesná, kuna skalná, havran, sojka, vrana čierna a straku.